Zjednoczeni IDEĄ, czyli Kraków we Wrocławiu

27.05.2014

Po raz pierwszy w historii obu Izb, 23 maja Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu gościła wszystkich przedstawicieli ORA w Krakowie. Zgodnie z kultywowaną uniwersytecką tradycją najstarszego Uniwersytetu w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, którego są absolwentami, nie obyło się bez tradycyjnego „kwadransa akademickiego”. Zostało to przyjęte z charakterystyczną dla wrocławian lwowską życzliwością. Chociaż nie było ustalonego protokołu wizyty, nie wiedzieć dlaczego, być może przypadkiem, jako pierwszy przybył Wojtek Bergier, były konsul RP w Los Angeles.  Zapewne swoją urodą, chociaż niewątpliwie i żywiołowością zyskał sympatię obecnych, w tym przede wszystkim naszych Koleżanek. Na przybyłych, nieopodal budynku przy ul. Sądowej 4, zasadził się izbowy fotograf, który od zarania wizyty uwiecznił ją dla potomności.


Piszący te słowa, jak przystało na gospodarza, oczekiwał na dworze - z małopolska na polu - w każdym razie przy wejściu do budynku. Z należytą dla Dziekana Pawła Gierasa atencją nastąpiło powitanie w formie tradycyjnego misia, lecz nie tego z PRL-u. Po uściskach dłoni, wszystkich ze wszystkimi, Goście zgodnie z planem przystąpili do obserwacji obrad. Czynili to tak dalece dyskretnie, że już po chwili, w ferworze dyskusji, szczególnie intensywnej przy sprawach Skarbnika, zapomnieliśmy o wzorcowym modelu posiedzenia, o który apelowałem przed Ich przybyciem. Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. No cóż było autentycznie, a o to przecież tak naprawdę chodziło.


Po niezwykle długich, jak na nasze kadencyjne doświadczenia, dwugodzinnych obradach, nastąpił zwieńczony kolacją upragniony finał. Dziekani poinformowali zgromadzonych o zrealizowanych we Wrocławiu i planowanych na 5 czerwca w Krakowie wykładach, w ramach wspólnego programu -Internetowego Doskonalenia Adwokatury, o wdzięcznie brzmiącej skróconej formie IDEA.W tym tygodniu rozpoczniemy emisję dwóch pozycji. Pierwsza, to dwuodcinkowy wykład dr Moniki Braun, tyczący się wizerunku personalnego. Zapewniam, że zawiera on bezcenne dla wszystkich, nie tylko dla adwokatów, wskazówki pozytywnego kreowania własnego wizerunku.


Druga adresowana do młodej palestry - wzorcowe przemówienie obrońcy i oskarżyciela, wygłoszone przez dwóch wrocławskich kolegów: dr Tomasza Razowskiego oraz Krzysztofa Kocowskiego. Przed przystąpieniem do dyskusji przy integracyjnym stole w Klubie Adwokata otrzymaliśmy od przedstawicieli Izby Krakowskiej prezenty, a nasza Izba wspaniały gobelin, ciut mniejszy od wawelskich arrasów. Za wszystkie, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. W ciepłej i pełnej harmonii dyskusji spędziliśmy resztę wieczoru, wymieniając pomiędzy sobą doświadczenia, nie tylko samorządowe. Zachowamy w życzliwej pamięci - Kraków we Wrocławiu- owładnięci wspólną IDEĄ. Niezawodnie w maju przyszłego roku stawimy się jak jeden mąż w Królewskim Krakowie, tym bardziej uroczym ..., bo  u przyjaciół.


 

Serdecznie Wam dziękujemy.

Imieniem Palestry ze ZDolnego Śląska,

adw. Andrzej Grabiński, Jej dziekan

 

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email