Zaduszkowe wspomnienia przy jazzie

11.11.2011

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”. 

Podążając za słowami Wisławy Szymborskiej w Klubie Adwokata w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy kolejny raz spotkaliśmy się wspominając Koleżanki i Kolegów, którzy odeszli od nas w ostatnim czasie. W mijającym roku pożegnaliśmy adwokata Władysława Sobieszczańskiego, wieloletniego sekretarza oraz skarbnika Rady Adwokackiej. Mecenas Władysław Sobieszczański urodził się w 1908 roku w Jekaterinburgu. O niezwykle ciekawym życiu nestora bydgoskiej Adwokatury barwnie opowiadał podczas zaduszkowego spotkania między innymi Jego syn adwokat Stanisław Sobieszczański. Nie można nie wspomnieć o tym, iż Władysław Sobieszczański był oficerem 7 Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej z Poznania, kawalerem Krzyża Srebrnego Virtiti Militarii, Krzyża Walecznych, Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, uczestnikiem bitwy nad Bzurą, obrońcą Warszawy we wrześniu 1939 roku. Odznaczony został również „Adwokaturą Zasłużonym”.

Wieczór zaduszkowy tradycyjnie upływał nam przy muzyce jazzowej w wykonaniu zespołu adwokata Witolda Burkera (piano), któremu towarzyszyli Stefan Gołata - gitara basowa, Waldemar Matecki - perkusja i Jura Owsiannikow - saksofon altowy i tenorowy.

Takie wieczory stanowią jedną z kolejnych okazji, podczas których wspominając zmarłych Kolegów nie pozwalamy aby pamięć o nich wygasła.

adw. Ewa Czerska 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email