Wieczór muzyczny w krakowskim Klubie Adwokackim

27.05.2013

23 maja 2013 r. w Klubie Adwokackim im. adw. Janiny Ruth Buczyńskiej w Krakowie odbył się koncert, który zaszczyciły swoją obecnością wdowa po śp. Prezydencie RP na Uchodźstwie, Ryszardzie Kaczorowskim, Karolina Kaczorowska wraz z córką. W koncercie wzięli udział: Zdzisław Łapiński – wiolonczela, Kazimierz Moszyński – flet i Michał Dziad – fortepian.

Artyści wykonali tria fletowe B. Martinu i C. M. von Webera oraz słynny utwór Debussy’ego „Syrinx”. Prezydentowa Karolina Kaczorowska, która w 2009 roku wraz ze śp. Prezydentem Ryszardem Kaczorowskim gościła na koncercie w Klubie Adwokata w Krakowie, wyrażała się z najwyższym uznaniem o Klubie, który jej zdaniem jest miejscem niepowtarzalnym i jedynym w Polsce. Równie pochlebnie wypowiadała się o Adwokaturze, która pielęgnuje to, co w polskiej kulturze i sztuce stanowiło, stanowi i ma stanowić wartość niezbywalną – nie tylko dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń.

Prof. Zdzisław Łapiński, rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, w swoim wystąpieniu na zakończenie koncertu powiedział o tym, że artyści, a w szczególności Akademia Muzyczna w Krakowie, pozostaną na zawsze dłużnikami Adwokatury, a koncerty, jakie odbywają się od lat w Klubie Adwokackim w Krakowie stanowią dumę polskiej inteligencji.

Prowadzący koncert wręczył w imieniu Adwokatury Polskiej Karolinie Kaczorowskiej i rektorowi Akademii Muzycznej w Krakowie wydany staraniem Naczelnej Rady Adwokackiej zestaw sześciu płyt poświęconych pamięci arcybiskupa Józefa Życińskiego, metropolity lubelskiego. Obdarowani uznali wydawnictwo za wydarzenie najwyższej rangi artystycznej, a rektor Akademii Muzycznej powiedział, że wydanie przez Adwokaturę Polską tak unikalnych płyt z nagraniem organowym muzyki barokowej, romantycznej i współczesnej przez wirtuoza klasy światowej, jakim jest prof. Andrzej Białko oraz homilii i wykładów arcybiskupa, zasługuje na to, aby album ten na zawsze stał na honorowym miejscu w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Koncert, który odbył się przy jak zawsze przepełnionej sali, tradycyjnie zgromadził nie tylko prawników, dla których jest to jedyne miejsce integracji ponad podziałami, lecz jest otwarty także dla tych wszystkich, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniach artystycznych najwyższej miary.

Adw. Stanisław Kłys

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email