Wiadomości z izby szczecińskiej

17.12.2013

Zwycięstwo dziekana Włodzimierza Łyczywka w Szczecińskim Teście Historii, Szczeciński Turniej Brydżowy Prawników, ślubowanie aplikantów adwokackich – to najważniejsze wydarzenia, którymi w ostatnim czasie żyje zachodniopomorska Palestra.

Adwokat-humanista – na taki tytuł niewątpliwie zasłużył adw. Włodzimierz Łyczywek dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie, który pokonał wszystkich pozostałych uczestników pierwszej edycji Szczecińskiego Testu Historii, który odbył się w listopadzie. Rozwiązywali go politycy, adwokaci, przedsiębiorcy i sportowcy. Na trzecim miejscu uplasował się sędzia Maciej Strączyński, prezes SSP „Iustitia”, a na czwartym – prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat najważniejszych wydarzeń z historii miasta. Organizatorem testu było Radio Szczecin, Instytut Pamięci Narodowej oraz „Kurier Szczeciński”.

7 grudnia natomiast odbył się XI Szczeciński Turniej Brydżowy Prawników, organizowany pod egidą dwumiesięcznika prawniczego „In Gremio”. Tradycyjnie gospodarzem karcianych zmagań była szczecińska adwokatura. W jej siedzibie przy Placu Batorego 3 stawiło się osiem par – wśród nich adwokaci, sędziowie, radcowie prawni oraz prokurator. Przez ponad 4 godziny, w cyklu 28 rozdań, prawnicy rywalizowali o puchar dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie. W tegorocznym turnieju najlepiej licytowali i rozgrywali reprezentanci zielonego żabotu. Pierwsze miejsce zajęli Bartłomiej Sochański i Piotr Dobrołowicz, a tuż za nimi uplasował się dziekan ORA w Szczecinie Włodzimierz Łyczywek (grający w parze z sędzią Beatą Szczepańską).

Dla najmłodszych członków izby ważną datą będzie 20 grudnia. Tego dnia odbędzie się uroczystość ślubowania aplikantów adwokackich pierwszego roku, które zaplanowane zostało na 20 grudnia. 58 ślubujących oraz goście spotkają się o godz. 12.00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email