Wernisaż w Klubie Adwokatów w Krakowie

19.09.2014

W Klubie Adwokatów im. adw. Janiny Ruth Buczyńskiej w Krakowie 9 września swoje prace zaprezentowała młoda i świetnie zapowiadająca się malarka - Małgorzata Maraszewska.

Artystka ukończyła w 2013 r. Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, realizując dyplom u prof. Zbigniewa Sprychy. Wernisaż zaszczyciła jedna z najwybitniejszych polskich artystek - Marta Deskur, która z erudycją wprowadziła obecnych w świat współczesnej młodej sztuki, nawiązując do wątków historycznych i podkreślając trwałe związki świata artystów i świata prawników - według niej tylko pozornie od siebie odległych. Dzieła Marty Deskur były wystawiane w Muzeum Narodowym w Warszawie, a także w galeriach Nowego Jorku, Berlina, Brukseli, Niemiec i Korei.

Wystawą tą Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie kontynuuje inicjatywę prezentowania malarstwa ludzi młodych, którzy przede wszystkim potrzebują wsparcia i promocji. Świat prawniczy tradycyjnie wspiera artystów. Sztuka młodych stała się modna - za kilkaset złotych do kilku tysięcy złotych można nabyć świetne obrazy, kierując się nie tyle nazwiskiem, co własnym gustem. Z czasem ci dziś bardzo młodzi artyści mogą okazać się "wielkimi" w świecie artystycznym.

Wystawa, którą można oglądać w Klubie Adwokatów, została także zorganizowana z myślą o młodych prawnikach, ma ich zachęcać do zapoznania się z twórczością młodych artystów i kupowania ich dzieł.

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email