Warszawscy Adwokaci Pro Bono – przeciwko przemocy w rodzinie

17.03.2014

Warszawscy adwokaci będą co miesiąc udzielać nieodpłatnie porad prawnych dedykowanych wybranym dziedzinom prawa. Inicjatywa nosi nazwę Adwokaci Pro Bono. W najbliższą sobotę, 22 marca, będzie można uzyskać pomoc z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Program cyklicznych porad opracował Zespół  ds. Komunikacji Społecznej, Wizerunku i Działalności Pro Bono działający przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Do akcji przyłączyło się również Centrum Mediacyjne działające przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Pierwszy dyżur z cyklu – adwokaci udzielać będą nieodpłatnej pomocy prawnej z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – zaplanowano na 22 marca w godzinach od 10.00 do 15.00 w wybranych warszawskich kancelariach (zobacz listę kancelarii). Do dyspozycji zainteresowanych będą także mediatorzy - po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu spotkania.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy adwokata lub mediatora zapraszamy do wejścia na stronę internetową Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (ora-warszawa.com.pl) lub portale społecznościowe: facebook.com/ora.warszawa i twitter.com/orawawa

Z kolei coroczna ogólnopolska akcja NRA - Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich – odbędzie się już w maju. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Tagi: zaproszenie, pomoc, prawnik

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email