Warszawscy adwokaci pomagają ofiarom Majdanu

14.03.2014

Ponad 6 tys. zł na pomoc poszkodowanym w wydarzeniach kijowskiego Majdanu zebrano podczas Adwokackich Charytatywnych Ostatków Kresowych w Warszawie. Z koncertem wystąpił zespół Horpyna, grający muzykę z pogranicza ukraińskiego folk‑rocka. Zbiórka trwa do końca marca - pieniądze można wpłacać na specjalne konto. 

Charytatywne Ostatki zostały zorganizowane przez Komisję Kultury Sportu i Turystyki  Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Koło Młodych. Odbyły się 3 marca w klubie Syreni Śpiew.

Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w wydarzeniach na kijowskim Majdanie została przeprowadzona we współpracy z Fundacją Otwarty Dialog.

W wydarzeniu, któremu patronował adw. Paweł Rybiński, dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie, udział wzięło ponad 150 adwokatów i aplikantów adwokackich.  Obecni byli m.in. adw. Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska – poseł na Sejm RP, Naczelną Radę Adwokacką reprezentował adw. Rafał Dębowski – sekretarz NRA, Wyższy Sąd Dyscyplinarny – wiceprezes adw. Radosław Baszuk zaś ze strony Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (nie licząc patrona imprezy) obecni byli: adw. Magdalena Czernicka-Baszuk – rzecznik prasowy ORA w Warszawie, adw. Andrzej Lagut – członek ORA w Warszawie i adw. Anna Borkowska – zastępca członka ORA w Warszawie.

Wraz z dziekanem oraz adw. Michałem Szpakowskim – przewodniczącym Koła Młodych, gości powitały także adw. Oxana Piątkowska oraz radca prawny Weronika Marczuk – reprezentujące prawników ukraińskiego pochodzenia.  O sytuacji na Majdanie i nastrojach w społeczeństwie Ukrainy opowiedzieli przedstawiciele Fundacji Otwarty Dialog: Bartosz Kramek – przewodniczący Rady Fundacji i Lyudmyla Kozlovska – prezes Fundacji.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a także bardzo licznej grupie adwokatów i aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie, którzy zaangażowali się w sprawę.  Z przyjemnością zawiadamiamy, że wielka hojność warszawskiej Palestry przerosła oczekiwania organizatorów.

Koleżanki i kolegów, którzy nie dotarli na koncert, zachęcamy do dokonywania dalszych wpłat na konto Fundacji Otwarty Dialog nr: 56 2490 0005 0000 4600 5911 3255, z dopiskiem „Adwokaci Pomagają".  Zbiórka prowadzona jest do dnia 31 marca 2014, wtedy też podamy ostatecznie zebraną kwotę.

Ofiarodawcom wydawane nadal będą certyfikaty charytatywne o nominałach 20zł, 50zł 100zł oraz 200zł. Potwierdzenia przelewu należy wysyłać na email: adwokacipomagaja@gmail.com.

adw. Monika Rajska

Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki

ORA Warszawa

 

 adw. Michał Szpakowski

Przewodniczący Koła Młodych

ORA Warszawa

 

Zobacz galerię zdjęć:

Tagi: ORA, pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email