W Toruniu odbyło się ślubowanie aplikantów trzech izb

05.01.2018

Uroczyście i w wyjątkowym składzie, dnia 28 grudnia 2017 roku, w hotelu Mercure w Toruniu, odbyło się ślubowanie aplikantów izb bydgoskiej, płockiej i toruńskiej.

Trzydzieści cztery osoby, które uzyskały pozytywny wynik państwowego egzaminu na aplikację adwokacką z trzech izb: Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy, Płockiej i Kujawsko-Pomorskiej w Toruniu przyrzekały sumiennie i gorliwie wykonywać swoje obowiązki, a ślubowanie odbierali  dziekani tych trzech Izb: adw. Justyna Mazur, adw. Wojciech Skorupski i adw. Wiktor Indan-Pykno. Wśród gości byli mężowie, żony, rodzice i przyjaciele.

Dziekani, witając nowych aplikantów, podkreślali, że model aplikacji sprowadzającej się do relacji: mistrz-czeladnik, to forma sprawdzająca się od stuleci. Zachęcali, by aplikanci wykorzystali szansę jaką daje kontakt z patronem, by nie bali się zadawać im pytań. Dziekani złożyli życzenia, by marzenia związane z tym zawodem, mogły się spełnić, mimo trudnych i wymagających czasów. 

Kierownicy szkolenia: adw. Joanna Kaczorowska z izby płockiej, adw. Grzegorz Hawryłkiewicz z Bydgoszczy i adw. Jan Kwietnicki z Torunia przedstawili adeptom plusy i minusy tego, co ich czeka w najbliższych latach. Zaletą jest możliwość skonfrontowania swojej wiedzy z życiem, integracja z nowym, ciekawym środowiskiem. Jednak nie mogą obiecać, że będzie łatwo. Skończyły się egzaminy testowe, zaczną się praktyczne sprawdziany i kolokwia. Już nie będzie istotne, kto ma najlepszą pamięć, ale jak kto rozumie  poszczególne instytucje prawne.

Aplikanci otrzymali upominek od sponsorów: C.H. BECK i Wolters Kluwer. Po złożoniu ślubowania zebrani obejrzeli relację filmową z listopadowych VI Dni Kultury Adwokatury w Krakowie. Na zakończenie, przy słodkim poczęstunku, aplikanci mieli pierwszą okazję do integracji środowiskowej.

adw. Ewa Wielińska              

 Tagi: ślubowanie, ORA, aplikacja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email