Ukazał się jubileuszowy numer Palestry Świętokrzyskiej

04.07.2012

Z satysfakcją odnotowujemy, że „Palestra Świętokrzyska” obchodzi swoje skromne urodziny, to już od 5 pięciu lat jesteśmy na rynku wydawniczym, uzupełniając piśmiennictwo środowiska adwokackiego – czytamy we wstępnym komentarzu adw. Jerzego Zięby, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach.

Pierwszy numer pisma ukazał się w czerwcu 2007 r. Odtąd, kwartalnik, wydawany przez Świętokrzyską Izbę Adwokacką w Kielcach, zyskał grono stałych czytelników. Obecnie „Palestra Świętokrzyska” jest dostępna również w wersji elektronicznej na stronie www.ora.kielce.pl.

Osoby zainteresowane problematyką prawną znajdą tu ciekawe artykuły naukowe autorów znanych ze swojego dorobku naukowego, jak i autorów-debiutantów. Na łamach najnowszego, podwójnego numeru opublikowane zostały m.in. opracowania dr. Tomasza Kotlińskiego, adw. Jana Kuklewicza, dr. Małgorzaty Czapskiej i dr. hab. Barbary Szabat oraz adw. dr. Piotra Ruczkowskiego.

W tym numerze redakcja przypomina nieco zapomniane wydarzenie sprzed 110 lat, kiedy to 9 czerwca 1902 r., Henryk Sienkiewicz wprowadził się do otrzymanego od narodu majątku w Oblęgorku. Odwiedzając mieszczące się tam muzeum Henryka Sienkiewicza to również okazja do poznania innych zakątków ziemi świętokrzyskiej.

Zachęcamy do lektury.

Tagi: Palestra, ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email