Toruń: symulacja rozprawy sądowej dla aplikantów

02.03.2017

Druga z zaplanowanych dla wszystkich aplikantów adwokackich toruńskiej izby symulacja rozpraw sądowych odbyła się 24 lutego br. w sali Sądu Okręgowego w Toruniu. Przeprowadzenie tam symulacji było możliwe dzięki uprzejmości sędziego dr hab. Jerzego Naworskiego, prezesa SO.

W obecności adw. Wiktora Indan-Pykno, dziekana ORA w Toruniu i adw. Jana Kwietnickiego, kierownika szkolenia aplikantów adwokackich, który przygotował i rozdzielił role procesowe, sędzia SO Andrzej Walenta poprowadził rozprawę karną w sprawie o rozbój i pobicie. 

Sędzią w powyższej sprawie został apl. adw. Andrzej Bagniewski, prokuratorem apl.adw. Natalia Petrykowska. W rolę oskarżonych wcielili się apl. adw. Jan Zalikowski oraz apl. adw. Anita Kwiatkowska  natomiast w roli oskarżonych wystąpili apl. adw. Bartłomiej Wiwatowski i apl. adw. Marcin Mielcarek. 

W sprawie było dwóch pokrzywdzonych, których rolę odegrali apl. adw. Anna Kawecka i apl. adw. Jędrzej Miętkiewicz, a jako świadek wystąpiła apl. adw. Dorota Przybylska. Sędzia SO Andrzej Walenta w newralgicznych punktach rozprawy przerywał ją i wyjaśniał wszelkie zawiłości proceduralne.

Po zakończeniu rozprawy sąd, a także publiczność, wydali wyrok, który skomentował i całość rozprawy podsumował, dziękując i gratulując uczestnikom procesu, s. Andrzej Walenta. Rozprawa była pouczająca i interesująca tak dla uczestników procesu, jak i jego obserwatorów.

(pierwsza symulacja rozprawy sądowej dla aplikantów izby toruńskiej)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email