Spotkanie opłatkowe izby częstochowsko-piotrkowskiej

17.12.2012

Przedstawiciele Adwokatury spotkali się 14 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze aby wspólnie uczestniczyć we mszy świętej i podzielić się opłatkiem.

Gości przywitał o. Łukasz Buzun, podprzeor Jasnej Góry. – Nawet najlepsze prawo na pewno nie wystarczy, jeśli człowiek nie jest uformowany, nie ma dobrze uformowanego sumienia, nie ma właściwego człowiekowi poczucia sprawiedliwości, i nie dąży do tego, co jest najważniejsze, a więc przez mądrość do miłości. Tego chcę wam wszystkim życzyć – powiedział.

Mszę święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej koncelebrował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który w homilii nawiązał do słów wypowiedzianych na Jasnej Górze przez bł. Jana Pawła II. – Czuwać, to znaczy troszczyć się o drugiego człowieka, a więc nie tylko mieć miarę własnych potrzeb i pragnień. Czuwać to troszczyć się o dobro tej, która jest naszą Ojczyzną – Polski. Strzec tego dobra, żeby przekazać je następnym pokoleniom. – mówił. Specjalnie na tę okazję został odsłonięty obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

Podczas Eucharystii, abp Wacław Depo mianował ks. kan. Jana Koclęgę nowym diecezjalnym duszpasterzem prawników w archidiecezji częstochowskiej. Do tej pory środowiskiem adwokackim opiekował się ks. Krzysztof Dziuba.

O oprawę muzyczną liturgii zadbał Kwartet Wokalny „Cantus” pod dyr. Przemysława Jeziorowskiego oraz znana krakowska sopranistka Elżbieta Towarnicka.

Chcielibyśmy, żeby to spotkanie weszło w tradycję zarówno adwokatury polskiej, jak i gościnnej Jasnej Góry. – powiedział adw. Wojciech Mądrzycki z izby częstochowskiej.

W uroczystościach na Jasnej Góry uczestniczyli członkowie prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej w składzie: adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, adw. Mirosława Pietkiewicz, skarbnik NRA, oraz adw. dr Monika Strus-Wołos. W swoim przemówieniu, prezes Andrzej Zwara szczególnie podkreślał znaczenie ochrony praw człowieka jako walki o dobro społeczne. Podziękował adwokatom, którzy aktywnie uczestniczą w pracach poszczególnych komisji oraz złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne.

Wśród zebranych znaleźli się licznie przybyli członkowie NRA, dziekani Okręgowych Rad Adwokackich, sędziowie oraz przedstawiciele prokuratur. Obecni byli także ks. inf. Jan Pasierbek, Krajowy Duszpasterz Prawników oraz o. Izydor Matuszewski, generał Zakonu Paulinów.

Zdjęcia dostępne na stronie http://www.jasnagora.com/

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email