Spotkanie opłatkowe Bydgoskiej Izby Adwokackiej

22.12.2017

Tradycyjne spotkanie opłatkowe Bydgoskiej Izby Adwokackiej odbyło się 15 grudnia br. w bydgoskim Hotelu „Pod Orłem” 

W wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, w tym adw. Jerzy Glanc, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, SSR Jacek Wojtycki, prezes Sądu Rejonowego, SSO Włodzimierz Hilla, prezes Związku Prawników Polskich w Bydgoszczy oraz licznie zgromadzeni adwokaci i aplikanci Bydgoskiej Izby Adwokackiej.

Spotkanie rozpoczęło przemówienie adw. Justyny Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy, która złożyła zebranym życzenia w imieniu wszystkich członków Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. - Jesteśmy dowodem na to, jak wielka siła tkwi w świętach Bożego Narodzenia. Nie każda grupa zawodowa może się pochwalić tym, że szczególnie teraz, w tak ciężkich czasach, kiedy mamy mało czasu nawet dla swoich najbliższych, znajdujemy chwilę, żeby się spotkać i ze sobą porozmawiać. To jest niezwykle budujące. - powiedziała. - Życzymy Państwu pięknych, radosnych Świąt, aby przy wigilijnym stole zasiedli z Wami wszyscy ci, którzy są Wam bliscy i żebyście każdego dnia mogli odnajdywać w sobie radość. Wszystkiego dobrego. – dodała.

Głos zabrał także opiekun izby bydgoskiej adw. Jerzy Glanc. - Chcę powiedzieć, że jesteście izbą wybraną. 20 stycznia 2018 roku to właśnie tu w Bydgoszczy rozpoczynamy obchody 100-lecia Adwokatury Polskiej. Wierzę głęboko, że ten nadchodzący rok, ten rok 100-lecia Adwokatury będzie również dla Was rokiem wyjątkowym i że wszyscy będziecie uczestniczyli w tych wydarzeniach i czerpali z nich ogromną radość. – powiedział wiceprezes NRA. - Gratuluję Wam, bo jesteście środowiskiem bardzo widocznym w Bydgoszczy. Jesteście nie tylko dla siebie, czy waszych klientów, ale jesteście także bardzo ważnym ogniwem tego środowiska. Życzę Wam wszystkiego dobrego na te Święta. Wyciszmy spory, wyciszmy różnice zdań i spędźmy ten czas jak najlepiej. – dodał.

Następnie zgromadzeni na sali goście tradycyjnie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Po części oficjalnej nadszedł czas na niespodziankę w postaci występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pruszcza, która wykonała najpiękniejsze kolędy i pastorałki takie, jak m.in. „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Cicha noc”. Po części artystycznej zgromadzeni goście zasiedli wspólnie do uroczystej kolacji.


Tagi: ORA, spotkanie opłatkowe

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email