Ślubowanie katowickich adwokatów

17.12.2012

14 grudnia 2012 r. w Teatrze Nowym w Zabrzu ślubowało 39 adwokatów.

Galę tradycyjnie prowadził adw. Roman Kusz, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze, wyraziła swoje zadowolenie, że to właśnie w Zabrzu, mieście Janoscha, Krystiana Zimmermana i Zbigniewa Religi, odbywa się ta doniosła uroczystość. Głos zabrał również dr Jacek Kozakiewicz, prezes Śląskiej Izby Lekarskiej, który wskazał na bliskość zawodów lekarza i adwokata oraz znakomitą, już wieloletnią współpracę obu samorządów. Dziekan wręczył sędzi Barbarze Suchowskiej, prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach, Diamentową Temidę 2012 za wieloletnią, doskonała pracę i przewodniczenie komisji na egzaminie adwokackim.

Ślubowanie odebrał dziekan wraz z adw. Andrzejem Zwarą, prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej, który przemawiając do aplikantów wskazał jakie trudy i wyzwania stoją przed nimi. Adw. Mirosłwa Pietkiewicz, skarbnik NRA, wraz z prezesem Andrzejem Zwarą wręczyli adw. Annie Szadkowskiej-Korczyk nagrodę za najlepszy wynik egzaminu adwokackiego. Podkreślić należy, że Anna Szadkowska-Korczyk rozpoczynała aplikację w Olsztynie, gdzie wówczas dziekanem ORA była właśnie mec. Mirosława Pietkiewicz.

Po krótkiej przerwie na toast i gratulacje, wystąpił Teatr Nowy z przedstawieniem „Modliszka” , gdzie brawurowo zagrali Zbigniew Stryj i Joanna Falkowska. Po spektaklu odbył się uroczysty bankiet, podczas którego toczyły się rozmowy o przyszłości młodych adwokatów przy muzyce kwartetu smyczkowego.

W gali uczestniczyli również sędzia Wojciech Hajduk, wiceminister sprawiedliwości, Joseph Fox, konsul Republiki Austrii, adw. Jacek Ziobrowski, prezes Wyższego Sądy Dyscyplinarnego, sędzia Roman Sugier, prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach, sędzia Wojciech Brzyzkiewicz, prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach, sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego, szefowie Prokuratury Apelacyjnej: Iwona Palka i Andrzej Kózka, prokurator Dorota Wacławowicz, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, adw. Cezary Goryszewski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu, adw. Witold Pospiech, dziekan ORA w Częstochowie, rejent Jacek Wojdyło, prezes Śląskiej Izby Notarialnej, a także adwokaci-wykładowcy i patroni, ślubujący i ich bliscy.fot. Wojciech Koszowski

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email