Ślubowanie adwokatów w Warszawie

22.06.2013

21 czerwca br. do grona warszawskiej palestry oficjalnie dołączyło ponad 600 adwokatów.

Uroczystość odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ślubowanie odebrał adw. Ziemisław Gintowt, dziekan ORA w Warszawie. W słowie wstępnym, pogratulował młodym adwokatom dotychczasowej wytrwałości w dążeniu do celów zawodowych. Życzył zgromadzonym zdrowia i wielu sukcesów. Dziekan zachęcał również do aktywnego udziału w wyborach izbowych i zaprosił na zgromadzenie, które odbędzie się 14 września br. – Musicie być aktywni społecznie i zawodowo. Wasz potencjał jest ogromny. – powiedział.

Adw. Ziemisław Gintowt odczytał list gratulacyjny adw. Andrzeja Zwary, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, który z powodu ważnych obowiązków samorządowych nie mógł wziąć udziału w spotkaniu.

Podczas uroczystości wręczono nagrody adwokatom, którzy uzyskali najlepszy wynik egzaminu. W izbie warszawskiej egzamin, który odbył się w marcu br., zdało 635 osób.

Nie zabrakło również podziękowań dla dziekana izby oraz dla adwokatów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają osoby stojące u progu kariery zawodowej.

Wieczór umilił koncert orkiestry Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza.

Tagi: Palestra, ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email