Ślubowanie adwokackie w Bydgoszczy

18.07.2018

17 nowych adwokatów wstąpiło w szeregi bydgoskiej izby adwokackiej.  Uroczystośc ślubowania odbyła się 17 lipca w bydgoskim hotelu „Pod Orłem”.

Na początku uroczystości adw. Justyna Mazur, dziekan bydgoskiej izby, serdecznie powitała bohaterów tego dnia, ich rodziny, patronów oraz pozostałe osoby obecne na sali. - 13 stycznia 2015 większość z was składała przede mną ślubowanie jako aplikanci adwokaccy i wtedy rozpoczęła się wasza przygoda z adwokaturą. Ta „trzynastka” okazała się szczęśliwa bo wszyscy zdaliście egzamin adwokacki, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jesteście chlubą naszej izby – powiedziała dziekan Mazur, zwracając się do młodych adwokatów.

Dziekan podkreśliła, że uzyskanie takiego wyniku na egzaminie to zasługa pracowitości, szkolenia oraz patronów, u których przyszli adwokaci zdobywali pierwsze doświadczenia zawodowe. Przypomniała także młodym adwokatkom i adwokatom, że rozpoczynają pracę w trudnym okresie.

Żyjemy w czasach, które historycy prawa określą jako ciekawy okres. Zasypiamy w jednym systemie prawnym, a budzimy się w innym. Pamiętajcie, aby wykonywać swój obowiązek rzetelnie i zgodnie z prawem. Różnimy się sympatiami politycznymi, wiarą i postrzeganiem praw społecznych, ale musimy pamiętać, że najważniejszym prawem w tym kraju jest prawo zapisane w Konstytucji, to umowa między każdym obywatelem Państwa a Państwem – podkreśliła dziekan Mazur.

Przed złożeniem ślubowania, obecni na uroczystości patroni założyli swoim byłym aplikantom, a obecnie adwokatom, togi adwokackie. Było to symboliczne pasowanie na adwokata.

Następnie nowi adwokaci złożyli przed dziekan ORA ślubowanie adwokackie, po którym indywidualnie podpisywali protokół ślubowania i otrzymywali od dziekan gratulacje, egzemplarz Konstytucji RP oraz pamiątkowy dyplom.

Adwokaci odebrali także upominki w postaci wydawnictw prawniczych od obecnych na sali przedstawicieli firm: Wolters Kluwer  oraz C.H. Beck.

Następnie były gratulacje oraz pamiątkowe zdjęcia.

 

Fot. Dariusz Gackowski 


Tagi: ślubowanie adwokackie

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email