Śląska Palestra na jubileuszu abp. Zimonia

27.10.2014

W imieniu śląskiej Palestry, adw. Roman Kusz i adw. Grzegorz Kopeć - wicedziekani ORA w Katowicach - złożyli w Pałacu Biskupim życzenia abp. seniorowi Damianowi Zimoniowi z okazji jego 80. urodzin.  25 października dziękowali dostojnemu Jubilatowi za wszystko to, co zrobił dla Kościoła, Śląska i i adwokatury.

Arcybiskup senior Damian Zimoń w 2012 roku otrzymał odznakę Adwokatura Zasłużonym i założył wówczas symbolicznie adwokacką togę. Wspominając tamten dzień, Jubilat zaznaczył, że zachował togę na pamiątkę.

Arcybiskup senior przez 26 lat kierował Kościołem na Śląsku.  Na emeryturę przeszedł w 2011 roku. Podczas spotkania 25 października w Pałacu Biskupim, adwokaci i arcybiskup senior Zimoń wspominali wspólne majowe i sierpniowe pielgrzymki do Piekar Śląskich,wizyty Księdza Arcybiskupa w Aresztach Śledczych, ale i tradycyjne spotkania noworoczne w siedzibie ORA przy ulicy Gliwickiej w Katowicach. Rozmowa dotyczyła także współczesnych spraw Polski, zmian na Śląsku i problemów wymiaru sprawiedliwości.

W niedzielę, 26 października, w wypełnionej po brzegi sali koncertowej Akademii Muzycznej zagrała dla Jubilata orkiestra kameralna. Wśród gości byli m.in. wojewoda Piotr Litwa, prezydenci śląskich miast, rektorzy uczelni wyższych, posłowie, senatorowie, przedstawiciele Kościoła. Organizatorem Gali był obecny metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc.

Licznie reprezentowana była śląska adwokatura, jej przedstawiciele podkreślali swój wielki szacunek dla dokonań Jubilata.

Tagi: ORA, jubileusz

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email