Sędzia Tuleya właściwie wywiązał się z obowiązków

14.01.2013

W specjalnym komunikacie, członkowie Komisji Polityki Medialnej Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wyrazili swoje zaniepokojenie podejmowanymi przez niektórych polityków atakami na osobę sędziego Igora Tuleyę, w związku z tzw. sprawą doktora G.

Autorzy komunikatu uważają, że sytuacja, gdy sędzia wskazuje na nieprawidłowości w pracach organów ścigania, nie może być powodem potępienia jego postawy. – Przeciwnie należy postawę taką uznać za godną szacunku, a w dzisiejszych czasach, gdy tak łatwo się ludzi ocenia, należy ją uznać za akt cywilnej odwagi. – uważają członkowie Komisji Polityki Medialnej. Adwokaci są również zgodni w sprawie faktu podania motywów wyroku przez środki masowego przekazu. – To same organy ścigania nadały sprawie, w której orzekał Sędzia Tuleya wymiar medialny i zaistniała obecnie sytuacja stanowi w znacznym stopniu efekt „medialnych” początków sprawy. – czytamy w stanowisku.

Adwokaci zaznaczają, że przedstawiony komunikat nie stanowi oceny merytorycznej wyroku, a jest jedynie reakcją na postawienie sędziemu zarzutu z prawidłowego wypełniania przez niego ustawowych i etycznych obowiązków.

Czytaj: stanowisko Komisji Polityki Medialnej ORA w Warszawie

Tagi: ORA, sąd, komisja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email