Rywalizacja krasomówców w Siedlcach

23.07.2014

Etap Środowiskowy Konkursu Krasomówczego dla laureatów konkursów izbowych z Białegostoku, Lublina i Siedlec odbył się 14 czerwca w Siedlcach.Organizatorem Etapu Środowiskowego była ORA w Siedlcach, a miejscem zmagań aplikantów była największa sala rozpraw Sądu Okręgowego w Siedlcach. Na ławach dla publiczności zasiedli aplikanci miejscowej izby, aby podziwiać wystąpienia i dopingować swoich faworytów.

W konkursie kolejno wystąpili: Paweł Świerczewski (Siedlce) i Jan Kokot (Lublin), Jarosław Gawrysiuk (Siedlce) i Adam Rusiłowski (Białystok), Wojciech Sulowski (Lublin) i Aleksandra Kossakowska (Lublin), którzy prezentowali mowy w kazusach karnych oraz Ewelina Witkowska (Białystok), która wygłosiła przemówienie w roli pełnomocnika powoda.

Przemówienia oceniało Jury w składzie: adw. Wojciech Troszkiewicz (przewodniczący), adw. Agnieszka Zemke-Górecka, adw. Stanisław Zdanowski i adw. Paweł Charatynowicz. Ogłaszając werdykt, przewodniczący Jury z zadowoleniem podkreślił, że poziom wystąpień był bardzo wysoki, a wyłonienie laureatów nie było łatwym zadaniem.

Jury postanowiło przyznać I miejsce apl. adw. Janowi Kokotowi, zaś II miejsce apl. adw. Piotrowi Żelazowskiemu. Ci laureaci wezmą udział w Finale Konkursu Krasomówczego, który organizuje w tym roku ORA w Olsztynie. III miejsce zajął apl. adw. Adam Rusiłowski.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, na których obok Znaku Adwokatury umieszczone zostało zdjęcie Ś. P. Adw. Stanisława Mikke - "patrona" Konkursu Krasomówczego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe albumy poświęcone Siedlcom.

Przewodniczący Jury podziękował także za pomoc w organizacji i prowadzeniu konkursu aplikantom Joannie Zaniewicz i Pawłowi Grzywoczowi.

Miłym końcowym akcentem konkursu był uroczysty obiad w Restauracji "Janusz" podczas którego uczestnicy i członkowie Jury wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami z konkursu i nie tylko.

 

Tagi: ORA, konkurs

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email