Przedstawiciele izb krakowskiej i łódzkiej na zgromadzeniu izby w Lyonie

12.12.2017

Dziekan ORA w Łodzi adw. Jarosław Zdzisław Szymański wraz z dziekanem ORA w Krakowie adw. Pawłem Gierasem reprezentowali swoje izby na zgromadzeniu Izby Adwokackiej w Lyonie. Dziekani gościli z oficjalną wizytą na zaproszenie władz tamtejszego samorządu. 

Okręgową Radę Adwokacką w Łodzi łączy kilkudziesięcioletnia współpraca z Adwokaturą Lyonu - datuje się jeszcze od lat osiemdziesiątych XX wieku. Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie w pierwszej kadencji dziekana adw. Pawłą Gierasa również zawarła bilateralne porozumienie z Izbą Adwokacką w Lyonie.

Izba Adwokacka w Lyonie liczy ponad 3000 adwokatów, a zgromadzenie wiązało się ze zmianą kadencji władz dziekańskich: pożegnaniem dotychczasowej Pani Dziekan Laurence Junod-Fanget, którą od stycznia 2018r. na urzędzie Dziekana Izby Lyońskiej zastąpi Farid Hamel.

Pobyt Dziekanów stanowił również okazję do  spotkania z przedstawicielami Adwokatur Niemiec, Włoch i innych państw europejskich, głównie romańskich a także z przedstawicielami Adwokatury z Filadelfii w USA. Przedstawiciele polskiej adwokatury spotkali się z wielką gościnnością gospodarzy, a szczególną opieką otoczyli ich adw. Guy Deforesta oraz adw. Anna Mizerka.  

Tagi: Lyon, zgromadzenie izby

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email