Premiera „Nowego procesu karnego” w Internecie

24.02.2016

Filmowa produkcja izby adwokackiej w Bydgoszczy, ukazująca najważniejsze zmiany w nowym modelu procesu karnego, po tzw. „Wielkiej nowelizacji prawa karnego”, od dziś dostępna jest w Internecie. Film, w którym przed kamerą stanęli adwokaci, sędziowie, prokurator oraz aplikanci adwokaccy bydgoskiej izby można obejrzeć na kanale YouTube.

Projekt „Nowy proces karny” to zapis przebiegu procesu karnego przed sądem I instancji w zmienionej, nowej procedurze, obowiązującej od lipca 2015 r.  Głównym celem produkcji jest edukacja: uzupełnienie wiedzy teoretycznej oraz dotarcie z multimedialnym materiałem dającym szanse podniesienia zawodowych kompetencji do możliwie najszerszego grona prawników.

W symulowanym procesie udział wzięli adwokaci, sędzia i prokurator oraz w rolach stron procesu, świadków i biegłych aplikanci adwokaccy izby adwokackiej w Bydgoszczy.  Scenariusz stworzony został przez adw. Izabelę Kosierb, zaś realizacja filmu powierzona została Remigiuszowi Zawadzkiemu z bydgoskiej Fundacji ART- HOUSE. Konsultantem filmu był prof. dr hab. Paweł Wiliński - członek Komisji Kodyfikacyjnej Postępowania Karnego.

Uroczysta premiera filmu z udziałem twórców odbyła się w czwartek, 10 grudnia 2015 r. w bydgoskim Klubie Adwokata, przy ul. Nowy Rynek 5.

Film w całości został sfinansowany przez Naczelną Radę Adwokacką. 

(Zobacz film na YOUTUBE)

Tagi: film, ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email