Podwójna uroczystość w izbie adwokackiej w Płocku

09.01.2014

3 stycznia, w sali dydaktycznej przy siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej, odbyło się najpierw ślubowanie najmłodszej grupy aplikantów adwokackich, a po nim pożegnanie grupy najstarszej, która w marcu przystąpi do egzaminu adwokackiego.

W uroczystości udział wzięli m.in. opiekun izby adw. Ewa Krasowska – rzecznik dyscyplinarny NRA, adw. Anna Uznańska, wicedziekan ORA w Płocku, adw. Wiktor Kołakowski, skarbnik ORA w Płocku oraz adw. Marek Brudnicki - kierownik szkolenia aplikantów.

Dziekan adw. Joanna Kaczorowska rozpoczynając uroczystość przedstawiła m.in. etymologię słowa adwokat, zaś adw. Ewa Krasowska przypomniała o bezwzględnym obowiązku zachowania tajemnicy adwokackiej.

Następnie aplikanci złożyli uroczyste ślubowania. Na pamiątkę otrzymali „Historię Adwokatury” autorstwa Tomasza Kotlińskiego i Adama Redzika. Publikacja niewątpliwie ułatwi przygotowanie do pierwszego kolokwium.

Po zakończeniu tej części spotkania, aplikanci którzy zakończyli już szkolenie odebrali z rąk dziekana zaświadczenia o ukończeniu aplikacji oraz książkę adw. Stanisława Mikke pt. „Bez togi” wraz z gratulacjami i życzeniami powodzenia na egzaminie.

Aplikanci, w imieniu których głos zabrała Aleksandra Polińska, podziękowali za czas aplikacji oraz wręczyli kwiaty.

Wszyscy aplikanci otrzymali dodatkowo od Wydawnictwa Wolters Kluwer dostęp do programu prawniczego Lex.

Tę część uroczystości podsumował adw. Marek Brudnicki, który podkreślił, że wykonywanie zawodu adwokata nie jest zwykłą pracą, ale misją, często wyzwaniem kiedy adwokat musi bronić oskarżonego, który w ocenie społecznej został już skazany.

Na zakończenie aplikanci obejrzeli spektakl telewizyjny pt. „Ja jestem Żyd z Wesela”.

Adw. Jolanta Tymińska-Góralczyk

Tagi: ORA, aplikacja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email