"Po co aplikantowi aplikacja?" - nowy numer InGremio

09.07.2014

I Forum Aplikantów Radcowskich, które odbyło się w Świnoujściu, jest tematem wiodącym najnowszego numeru "InGremio". W dwumiesięczniku szczecińskich środowisk prawniczych znalazła się także relacja z posiedzenia plenarnego Naczelnej Rady Adwokackiej w Szczecinie.

"Po co aplikantowi aplikacja?" zastanawiali się uczestnicy Forum. Oprócz relacji z warsztatów i wykładów, czasopismo zamieściło także wywiad z Maciejem Bobrowiczem, prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych w latach 2007-2013, a także komentarze i oceny Forum samych zainteresowanych - aplikantów radcowskich.

Warto zapoznać się takze z artykułem adw. Anisy Gnacikowskiej, przewodniczącej Komisji ds Edukacji Prawnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, która przedstawia sposoby promowania wizerunku adwokatury. Opisuje ona kilka ciekawych inicjatyw i akcji - od przeglądu kina prawniczego, po programy edukacji prawnej w szkołach ponadgimnazjalnych. Założeniem programu jest przeprowadzenie wykładów skłądających się z dwóch jednostek lekcyjnych z zakresu prawa.

Z kolei adw. Andrzej Zajda dokonuje analizy końcowego egzaminu adwokackiego w 2014 roku, porównując je do wyników z 2013 i wysnuwając wnioski na przyszłość. Dr Maciej j. Nowak radca prawny i historyk, opisuje proces brzeski z 1931 roku, a Sebastian Ligarski OBEP IPN w Szczecinie, przypomina o akcji z 1982 roku, kiedy to grupa Francuzów wypuściła z duńskiej wyspy Bornholm 10 tys. balonów z napisem "Solidarność". Ten powietrzny desant był wyrazem wsparcia wobec Polaków, którzy zmagali się z rzeczywistością stanu wojennego.

Zachęcamy do lektury. 

Tagi: ORA, media

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email