ORA we Wrocławiu promuje festiwal książkowy

15.10.2013

W dniach 9-12 października br. we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu znalazła się w gronie organizatorów.

Rada ufundowała nagrodę czytelników Wielkiego Kalibru w wysokości 2 500 zł. Otrzymał ją Marcin Wroński, pisarz z Lublina, za powieść „Skrzydlata trumna”. Nagrodę wręczył adw. Andrzej Grabiński, dziekan ORA we Wrocławiu. Laureat wyraził podziękowania podkreślając, że słowo mecenat odzyskuje prawdziwe znaczenie w odniesieniu do Palestry.

Główną laureatką konkursu została Marta Guzowska za powieść „Ofiara Polikseny”. Nagrodę Wielkiego Kalibru i 25 tys. zł od prezydenta Wrocławia odebrała z rąk przewodniczącej jury Janiny Paradowskiej. Najlepszym debiutantem okazał się P. M. Nowak. Honorową nagrodę festiwalu dostał Walter Mosley.

W ramach festiwalu w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej odbyły się wykłady: „Skąd wziął się Larsson?”, „Cztery mary i inne historie”, „Igraszki z biskupem”, „Porażająca medycyna – o bólach porodowych Frankensteina”.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Stanisław Tym, aktor, Tomasz Sekielski, dziennikarz TVN24, oraz Marcin Świetlicki, poeta, powieściopisarz, wokalista i dziennikarz.

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email