ORA w Rzeszowie: stop mowie nienawiści

18.01.2019

W związku z zabójstwem Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, kolejna Okręgowa Rada Adwokacka zabrała głos w sprawie mowy nienawiści w życiu publicznym.

Adwokaci izby rzeszowskiej stanowczo sprzeciwiają się wszechobecnej w przestrzeni  publicznej mowie  nienawiści, która  opanowała Internet, obecna jest w  telewizji i prasie, w  debacie politycznej i  dialogach Polaków. 

- Eskalacja takiej formy pseudo-komunikacji społecznej jest niedopuszczalna. Szerzenie treści jednoznacznie negatywnych, dzielenie Polaków, tolerowanie nazizmu i antysemityzmu, a  także królujący w sieci hejt, prowadzą nieuchronnie do unicestwiania wartości humanistycznych. Obowiązkiem demokratycznego Państwa jest temu  przeciwdziałać. – czytamy w uchwale.

Rzeszowska Rada apeluje do osób odpowiedzialnych za stan Państwa o podjęcie wszelkich działań  zmierzających do zatrzymania kampanii nienawiści,  w  interesie całej wspólnoty, jaką  stanowią  Polacy.

czytaj więcej

W podobnym tonie wypowiedziały się Okręgowe Rady Adwokackie w Gdańsku, Kielcach i Warszawie. Prezes NRA, adw. Jacek Trela wystosował list do dziekanów Okręgowych Rad Adwokackich w sprawie podjęcia przez rady adwokackie działań mających na celu zapobieganie mowie nienawiści.

Tagi: stanowisko, ORA, hejt

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email