ORA w Bydgoszczy z pomocą dla Rytla

19.08.2017

Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy przekazała 18 sierpnia środki w wysokości 3000 zł na pomoc w zwalczaniu skutków nawałnicy jaka dotknęła w nocy z 11 na 12 sierpnia m.in. gminę Czersk w woj. pomorskim. Natomiast, na miejscu, w Rytlu, adwokaci cały czas wspierają poszkodowanych udzielając nieodpłatnej pomocy prawnej.

Już po pierwszych doniesieniach medialnych dotyczących skali zniszczeń spowodowanych nawałnicą, dziekan ORA w Bydgoszczy, adw. Justyna Mazur, nawiązała kontakt z osobami poszkodowanymi i zadeklarowała gotowość bydgoskiej izby adwokackiej do udzielenia pomocy.

Na miejscu, w Rytlu, do dyspozycji osób, które poniosły straty w wyniku żywiołu, jest adw. Tomasz Pepliński, członek bydgoskiej izby adwokackiej. Mecenas od początku udziela ofiarom nawałnicy nieodpłatnych porad prawnych i pomaga wypełniać wnioski o odszkodowania. Pomoc prawną niesie także adw. Marcin Skrzypiec z izby adwokackiej w Bielsku-Białej oraz kancelaria adw. Janusza Mazura. Szczegółowe informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób poszkodowanych oraz kontakty do adwokatów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Czersku.

Wedle informacji przekazanych przez mecenasa Peplinskiego, na chwilę obecną nie jest konieczne dodatkowe wsparcie prawne. Taka potrzeba może nastąpić w momencie gdy pojawią się trudności z wyegzekwowaniem odszkodowań od ubezpieczycieli lub środki te zostaną zaniżone. Jeśli takie okoliczności zaistnieją zostanie wystosowana odpowiednia informacja.

W poniedziałek, 21 sierpnia, adw. Justyna Mazur, dziekan ORA w Bdgoszczy, odwiedziła osobiście Rytel, spotkała się z sołtysem oraz przedstawicielami lokalnego stowarzyszenia pomagającego dzieciom. 

Ponadto, poza nieodpłatną pomocą prawną, ORA w Bydgoszczy udzieliła wsparcia finansowego wsi Rytel. Przypomnijmy, że to właśnie przez Rytel wiedzie trasa, którą od kilkunastu lat adwokaci i aplikanci adwokaccy wspólnie pokonują w ramach Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Brdą im. adwokata Romana Latosa. Zaledwie tydzień przed nawałnicą obozowaliśmy kilka kilometrów od Suszka. Teraz przyszedł moment spłacenia długu wdzięczności i udzielenia pomocy ludziom, którzy przez te wszystkie lata dbali o nas i nasze bezpieczeństwo.

Na konto „Solidarni z Rytlem” zostały przekazane dziś środki w wysokości 3000 zł z przeznaczeniem na likwidację szkód wywołanych nawałnicą. W  ocenie  ORA jest to najlepszy adresat tych środków. Sołtys Łukasz Ossowski, który w ostatnich dniach dał najlepszy przykład szybkiej, skutecznej i racjonalnej pomocy, stanowi gwarancję właściwego wykorzystania tych środków także, jeśli zajdzie taka konieczność, rozdzielenia ich na okoliczne wsie dotknięte tą tragedią.

Władze ORA w Bydgoszczy pozostają w stałym kontakcie z poszkodowanymi z ww. terenu i na bieżącą reagują na informacje o potrzebach mieszkańców.

Tagi: ORA, pomoc charytatywna

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email