Niespodzianka bydgoskiej ORA dla niepełnosprawnej młodzieży

18.02.2019

W minioną środę, 13 lutego, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy odwiedziły adw. Justyna Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy oraz adw. Mariola Wach. Przygotowały dla uczniów miłą niespodziankę. 

Przekazały one młodzieży z Ośrodka, ufundowane przez Okręgowa Radę Adwokacką, koszulki z logo placówki. Dzięki jednolitym koszulkom uczniowie z dumą będą mogli reprezentować szkołę na różnych uroczystościach, spotkaniach czy zawodach sportowych. 

To nie pierwsza tego rodzaju inicjatywa adwokatów i aplikantów Bydgoskiej Izby Adwokackiej, która ma na celu wspieranie podopiecznych bydgoskiej placówki z ul. Granicznej. Wcześniej prawnicy zorganizowali m.in. zbiórkę funduszy dzięki którym udało się zakupić projektor multimedialny dla uczniów. Ośrodek jest też jedną spośród ponad 40 szkół, w których aplikanci bydgoskiej izby realizowali w latach 2016-2017 roku projekt edukacyjny "Mediacje w szkole w praktyce", w trakcie którego młodzież poznawała metody pokojowego rozwiązywania sporów. 

Bydgoski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3, to prawie 230 uczniów z różnym stopniem niepełnosprawności. Około 70 z nich objętych jest indywidualnym nauczaniem w domu. Do dyspozycji uczniów jest w szkole świetlica, biblioteka, pracownie przedmiotowe, sala gimnastyczna oraz sale rewalidacyjne. 

Tagi: ORA, edukacja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email