Nie gaśnie uznanie dla Klubu Adwokackiego w Krakowie

19.07.2013

Jak przystało na stolicę kulturalną Polski w Krakowie również Klub Adwokacki im. adw. Janiny Ruth Buczyńskiej dokłada wszelkich starań aby organizowane w nim wydarzenia artystyczne były na jak najwyższym poziomie.

Mimo, iż w Krakowie nie brakuje ciekawych inicjatyw kulturalnych, to każdy koncert w Klubie Adwokackim cieszy się wielkim uznaniem – swoje recitale dają światowej sławy muzycy, a w wypełnionej po brzegi sali goszczą nie tylko adwokaci i aplikanci, ale również osobistości za świata sztuki, polityki, Kościoła i życia społecznego. Jednym z takich gości, podczas majowego koncertu, była pani Karolina Kaczorowska, wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim, ostatnim Prezydencie Rzeczypospolitej na Uchodźstwie. Pani Kaczorowska podzieliła się swoimi wrażeniami z koncertu. – To niezwykła rzadkość móc słuchać artystów tej klasy i miary w warunkach klubowego spotkania, dowodząca niezwykłej pozycji i wysokiej rangi salonu muzycznego Klubu Adwokata w Krakowie – napisała w liście do Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. Wdowa po Prezydencie Kaczorowskim wyraziła również nadzieję, że aktywność adw. Stanisława Kłysa, który jest organizatorem wszystkich wydarzeń artystycznych w Klubie, będzie kontynuowana i rozwijana z pożytkiem, nie tylko dla Palestry, ale i dla wszystkich, którzy na jej zaproszenie „mogą wstępować na muzyczny Parnas, aby rozkoszować się powabami i czarem muzyki klasycznej”.

Klub Adwokacki w Krakowie to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie regularnie odbywają się koncerty muzyczne. Jesienią, w dniach 10-13 października, po raz drugi w Krakowie odbędą się Dni Kultury Adwokatury Polskiej, a Klub będzie centralnym miejscem przedsięwzięcia. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Czytaj pismo p. Karoliny Kaczorowskiej

Zobacz też: Wieczór muzyczny w krakowskim Klubie Adwokackim 

zdjęcia archiwalne z koncertu, który odbył się w Klubie Adwokackim w czerwcu 2009 roku: 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

 

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email