Katowicka izba włącza się w akcję dla bezdomnych zwierząt

19.11.2015

Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach włącza się w akcję charytatywną - zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt, która rozpoczyna się 19 listopada a zakończy 10 grudnia. 

Zbiórka przeprowadzana jest w ramach V edycji akcji „Uniwersytet Pomaga”. Przy portierniach wydziałów i jednostek dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego, w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oraz w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego zostaną udostępnione puszki kwestarskie i kosze na dary.

Zbierane będą:
• sucha i mokra karma dla psów i kotów,
• ryż i makaron,
• obroże i smycze,
• koce, pledy, poszwy, kołdry, prześcieradła, poszewki i ręczniki,
• datki pieniężne, które zostaną przeznaczone na leki, budy i ich ocieplenia,
• środki czystości.

W akcji wezmą także udział: Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, Śląski Inkubator Przedsiębiorczości sp. z o.o. oraz licea Uniwersytetu Śląskiego: III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach, IV LO im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach, I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu oraz I Społeczne Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego w Katowicach.

W tym roku dary i datki zostaną przekazane: Przytulisku dla koni i innych zwierząt Komitet pomocy dla zwierząt „Przystań ocalenie”, Społecznemu Schronisku dla Zwierząt TOZ „Fauna” im. św. Franciszka z Asyżu, Społecznemu Azylowi dla Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt”, Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach oraz „Psitulmnie” Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu.

18 grudnia 2015 r. odbędzie się konferencja pt. „Dzień edukacji na rzecz zwierząt” (godz. 9.00, aula nr 7, Wydział Prawa i Administracji UŚ). Po konferencji odbędzie się happening Klubu Gaja w ramach akcji „Jeszcze żywy KARP”.

Organizatorami V edycji akcji „Uniwersytet Pomaga” jest Uniwersytet Śląski i Koło Naukowe Praw Zwierząt. Wydarzenie objął patronatem honorowym JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś."

Dary rzeczowe (karmę, koce itp.) można składać w siedzibie ORA w Katowicach. Datki pieniężne można składać do przygotowanych w tym celu skarbonek, które będą wystawione w siedzibie ORA w Katowicach.


adw. Grzegorz Kopeć
wicedziekan ORA w Katowicach


Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email