Jubileusz Zespołu Historycznego przy ORA w Krakowie

29.01.2016

Zespół Historyczny przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie obchodzi 10-lecie istnienia. Z rej okazji odbyła się uroczystość 21 stycznia w Klubie Adwokatów im. adw.  Janiny Ruth Buczyńskiej.

Na zaproszenie władz krakowskiego samorządu przybyli adwokaci - członkowie Zespołu z przewodniczącym adw. Ryszardem Ładą - Brodowskim oraz prof. dr. hab. Stanisławem Grodziskim – konsultantem historycznym Komisji.

Dziekan ORA, adw. Paweł Gieras serdeczne podziękował za pracę na rzecz samorządu adwokackiego i czynny udział w roli konsultanta naukowego profesorowi Stanisławowi Grodziskiemu oraz mec. Ryszardowi Brodowskiemu, który nieprzerwanie od 10 lat temu Zespołowi przewodniczy. Dziekan docenił wielkie zaangażowanie członków Zespołu w prace dokumentacyjne dla utrwalenia pamięci o adwokatach Izby Krakowskiej, działających na rzecz Niepodległego Państwa Polskiego. Dodał także, że praca Zespołu Historycznego pozwoliła na ocalenie od zapomnienia sylwetek poprzedników, przyjaciół i kolegów, którzy swą niezłomną postawą służyli Ojczyźnie życiem, zdrowiem i pracą w latach 1939-1945, a także w czasach komunistycznej dyktatury.

Jednogłośnie została wyrażona wola dalszej współpracy Zespołu oraz zapowiedź kolejnych publikacji.

Sama uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze, przepełniona wspomnieniami i opowieściami.

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email