Izba opolska patronem Festiwalu Praw Człowieka

11.04.2017

Pierwszy Festiwal Praw Człowieka odbędzie się 26 kwietnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Patronat nad wydarzeniem objęły różne instytucje, a wśród nich izba adwokacka w Opolu, Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, władze samorządowe powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, Amnesty International Polska i inne.

Festiwal Praw Człowieka jest projektem, do którego zaproszone zostały placówki oświatowe powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jego celem jest promocja szeroko rozumianych praw człowieka oraz edukacja w przedszkolach, szkołach oraz w środowisku lokalnym.

Do 16 kwietnia zainteresowani udziałem w projekcie uczniowie mają przygotować wybrane przez siebie działanie: pantomimę, spot reklamowy, plakat lub rysunek - ostatnie zadanie dotyczy głównie przedszkoli i szkół podstawowych.

19 kwietnia nauczyciele – opiekunowie i przedstawiciele współpracujących instytucji oraz organizacji ocenią przygotowane zadania.

26 kwietnia o godz. 10.00 w MOK Chemik odbędzie się Gala I Festiwalu Praw Człowieka, na której przedstawimy najlepsze działania i rozdamy upominki. Gośćmi na Gali będą władze Miasta i Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, Pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich, przedstawiciele współpracujących instytucji oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie placówek, które przystąpiły do udziału w I Festiwalu Praw Człowieka.

Tagi: prawa człowieka

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email