Izba białostocka poprowadzi bezpłatne szkolenia z prawa dla rolników

22.12.2017

Izba Adwokacka w Białymstoku wyszła z inicjatywą organizowania nieodpłatnych szkoleń z prawa cywilnego i rodzinnego dla rolników. Podpisała w tym celu umowy z dwudziestoma trzema gminami w Bielsku Podlaskim. 

Białostocka izba chce pomagać rolnikom szczególnie w tych gminach, gdzie nie ma kancelarii prawnych. Na szkoleniach adwokaci nie będą uczyć prawa, tylko pokazywać, jak korzystać z przepisów. Chodzi o sytuacje takie jak sprzedaż gruntu, przekazywanie czy podział majątku. Adwokaci chcą podnosić świadomość rolników co do prawnych przepisów i skutków zastosowania prawa, szczególnie prawa rodzinnego, z zakresu odpowiedzialności odszkodowawczej i prawa spadkowego. 

Akcja ma charakter edukacyjny, spotkania z prawnikami będą bezpłatne. O tym, jakie tematy adwokaci będą poruszać na spotkaniach z rolnikami, zadecydują gminy. 

Organizatorzy, mając świadomość, że bezpłatna pomoc prawna nie dla wszystkich jest dostępna, chcą w formie szkolenia trwającego około godziny przybliżyć społeczeństwu podstawy prawa. szkolenia celowo organizowane są w miesiącach zimowych, kiedy prace w polu nie obciążają tak rolników i ich rodzin. 

Akcja została zorganizowana w ramach prowadzonej od 2016 roku kampanii "Adwokat pomaga". Wcześniej izba białostocka przeprowadziła podobne akcje skierowane do przedsiębiorców oraz studentów Politechniki. 

Tagi: ORA, szkolenia, edukacja prawna

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email