adwokatura polskaZ ŻYCIA ORAZOBACZ WSZYSTKIE
29/09/2017

Gruzja: debata o współpracy organizacji pozarządowych z adwokatami

Konferencja na temat współpracy organizacji pozarządowych oraz środowisk prawniczych w krajach grupy Wyszehradzkiej i Gruzji odbyła się 19 -20 września w Tbilisi. Organizatorami byli The Global Newtwork for Public Law, Fundacja Wyszehradzka oraz Rząd Holandii. 

Na zaproszenie organizatorów Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie reprezentowała na konferencji wicedziekan ORA w Warszawie adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska oraz koordynatorka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi adw. Sylwia Gregorczyk-Abram.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele środowisk prawniczych oraz organizacji pozarządowych z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Gruzji. W ramach wystąpień i paneli dyskusyjnych poruszano zagadnienia praw człowieka oraz jego godności. Dyskutowano o skutecznych sposobach budowy społeczeństwa obywatelskiego i roli w tym zakresie organizacji samorządowych oraz prawniczych. Wymieniano także doświadczenia z zakresu współpracy organizacji samorządowych z samorządami prawniczymi. – Dzisiaj synergia organizacji pozarządowych i samorządów prawniczych to wymóg czasu i najlepszy sposób na skuteczne działanie obu środowisk. Dlatego ważne jest to, aby dzielić się doświadczeniami na temat współpracy ngos-ów i prawników w różnych krajach, szczególnie w tych, w których demokracja ciągle krzepnie i pojawiają się zakusy na podważenie jej fundamentów – podkreśla Sylwia Gregorczyk- Abram, która opowiedziała o różnych modelach współpracy pomiędzy adwokatami i organizacjami pozarządowymi, w tym o współpracy w ramach uniwersyteckich klinik prawa, oraz moderowała dyskusję na ten temat.

Konferencja była również okazją do wymiany doświadczeń w zakresie samej działalności samorządowej z koleżankami i kolegami z Gruzji w obszarze szkolenia aplikantów, komunikacji z organami wymiaru sprawiedliwości oraz działania poszczególnych organów samorządu adwokackiego.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie od ponad roku intensywnie współpracuje z organizacjami samorządowymi, zwiększając obszary i zakres tej działalności. – Współpraca z organizacjami samorządnymi bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek adwokatury w społeczeństwie. Kształtujemy w ten sposób obraz nie tylko naszej fachowości, ale także naszej wrażliwości na ludzkie potrzeby – mówi wicedziekan ORA w Warszawie adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska.


Tagi: Gruzja


KALENDARIUM

Październik 2017
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


FACEBOOK


MULTIMEDIA

Kongres Prawników Polskich 20 maja 2017 r. w Katowicach

file-3f3a5279-20703.jpg

POLECANE STRONY

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat

© 2017 Naczelna Rada Adwokacka
strony internetowe warszawa
Array
(
    [htaccess] => 
)