Debata: Zmiany w wymiarze sprawiedliwości

04.09.2017

Debata poświęcona zmianom w wymiarze sprawiedliwości odbędzie się 4 września w Bydgoszczy. Wezmą w niej udział adw. Michał Bukowiński, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy oraz poseł na Sejm RP Łukasz Schreiber. Debata rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Organizatorem wydarzenia jest  Bydgoskie Forum Demokratyczne.

Podstawą demokracji jest debata i rzeczowa wymiana poglądów, zwłaszcza tych różniących się skrajnie. Zmiany w wymiarze sprawiedliwości proponowane przez rząd i zapisane w zawetowanych przez Prezydenta ustawach są daleko idące i wzbudziły bardzo silny sprzeciw obywatelski wyrażony w ogólnopolskich manifestacjach pod hasłem "Łańcuch światła". Tak silnych i licznych protestów, także w Bydgoszczy, Polska nie widziała od dawna. Oczekując na zapowiedziane przez Prezydenta projekty ustaw organizatorzy zapraszają na debatę posła PiS z adwokatem, uczestnikiem manifestacji lipcowych.

Łukasz Schreiber jest przedstawicielem najmłodszego pokolenia posłów PiS. Głosował za przyjęciem obu odrzuconych przez Prezydenta ustaw. Michał Bukowiński jest młodym bydgoskim adwokatem, członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, który podczas manifestacji dał się poznać jako stanowczy przeciwnik proponowanych przez rząd rozwiązań prawnych. W poniedziałek spotkają się w celu spokojnej i rzeczowej wymiany poglądów, które w ostatnich tygodniach wzbudzały skrajne emocje. Organizatorzy liczą, że podobna forma dialogu i wymiany poglądów dla rozwiązywania trudnych problemów politycznych, dziś praktycznie nie istniejąca, będzie powtarzana w przyszłości. Debatę poprowadzi redaktor Robert Erdmann. 

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy oraz szczegółowe informacje tel. 605 992 921. 

Wydarzenie na Facebooku

4 września (poniedziałek), godz. 18.00

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego 

ul. Karola Szymanowskiego 3, Bydgoszcz

Tagi: konferencja, ORA, sąd

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email