Debata publiczna o praworządności - zaproszenie

03.12.2014

Debata publiczna o praworządności odbędzie się 5 grudnia w Katowicach. Swój udział potwierdził m.in. wiceminister sprawiedliwości sędzia Wojciech Hajduk.

Początek debaty o godz. 11.00 w Bibliotece Śląskiej. Zapraszają na nią Stowarzyszenie LIBRA,Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach oraz Komisja Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. W debacie wezmą udział: sędzia Wojciech Hajduk, wiceminister sprawiedliwości, prof. Czesław Martysz, dziekan WPiA UŚ ,  sędzia Barbara Suchowska, prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach, sędzia Roman Sugier, były wieloletni prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach, Zbigniew Pustelnik, prokurator Prokuratury Apelacyjnej. Moderatorem spotkania będzie adw. Roman Kusz -przewodniczący Komisji WZiOP przy NRA.

Debata wpisuje się w cykl rozważań o minionym ćwierćwieczu. Uczestnicy zastanawiać się będą, jak zmieniała się Polska i jak zmieniał się także polski wymiar sprawiedliwości. Minęło 25 lat: co udało nam się zmienić na lepsze a co nie wyszło? Co jest dziś największą bolączką wymiaru sprawiedliwości? Czy jesteśmy gotowi na zmiany w procedurze karnej po 1 lipca 2015 r.? Jak oceniamy naszą legislację?

Wstęp wolny.

Tagi: ORA, komisja, konferencja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email