Bydgoska Izba Adwokacka producentem filmu „Nowy proces karny”

04.12.2015

Najważniejsze zmiany w nowym modelu procesu karnego, po tzw. wielkiej nowelizacji prawa karnego, są tematem filmu wyprodukowanego przez bydgoską izbę adwokacką. 

Projekt „Nowy proces karny” to zapis przebiegu procesu karnego przed sądem I instancji w zmienionej, nowej procedurze, obowiązującej od lipca 2015 r. Głównym celem produkcji jest edukacja: uzupełnienie wiedzy teoretycznej oraz dotarcie z multimedialnym materiałem, dającym szanse podniesienia zawodowych kompetencji, do możliwie najszerszego grona prawników.

W symulowanym procesie udział wzięli adwokaci, sędzia i prokurator oraz w rolach stron procesu, świadków i biegłych aplikanci adwokaccy izby adwokackiej w Bydgoszczy. Scenariusz napisany został przez adw. Izabelę Kosierb, zaś realizacja filmu powierzona została Remigiuszowi Zawadzkiemu z bydgoskiej Fundacji ART- HOUSE. Konsultantem filmu był prof. dr hab. Paweł Wiliński – członek Komisji Kodyfikacyjnej Postępowania Karnego.

Uroczysta premiera filmu z udziałem twórców odbędzie się w czwartek, 10 grudnia o godz. 18.00 w bydgoskim Klubie Adwokata, przy ul. Nowy Rynek 5. Następnie płyty z filmem zostaną rozesłane do członków Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Dziekanów wszystkich izb adwokackich. 


Tagi: ORA, film

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email