Bal krakowskiej adwokatury

15.02.2013

9 lutego 2013 r., tradycyjnie w salach hotelu Pod Różą w Krakowie, odbył się Bal Palestry 2013 organizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie, w zgodnej opinii uznany przez uczestników za najlepszy w dotychczasowej, blisko sześćdziesięcioletniej historii.

Podczas tegorocznego balu adwokatura krakowska miała honor podejmować znakomitych gości reprezentujących świat prawa i polityki. Zaproszenie dziekana ORA w Krakowie - adw. Jana Kuklewicza przyjęli: adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, minister Pracy i Polityki Społecznej - dr Władysław Kosiniak-Kamysz z małżonką oraz adw. Ryszard Kalisz, poseł RP.

Wśród gości znaleźli się również: adw. Kazimierz Barczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, SSN prof. Włodzimierz Wróbel, kierownik Katedry Prawa Karnego UJ, adw. prof. Jan Widacki, dziekan Wydziału Prawa Krakowskiej Akademii, adw. Jacek Ziobrowski, prezes Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, SSA Andrzej Struzik, prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie, not. Krzysztof Maj, prezes Rady Izby Notarialnej w Krakowie, mec. Agnieszka Kamińska, konsul Republiki Malty w Krakowie, adw. Andrzej Michałowski, były prezes NRA, adw. Andrzej Malicki, dziekan ORA we Wrocławiu, adw. Roman Kusz, dziekan ORA w Katowicach oraz adw. Witold Pospiech, dziekan ORA w Częstochowie.

Wprowadzenie do wspólnej zabawy stanowiły arie Mefistofelesa i Torreadora w wykonaniu Przemysława Firka, znakomitego solisty operowego, po którego występie uczestników balu przywitał adw. Marcin Imiołek, życząc wspaniałej zabawy i niezapominanych wrażeń.

Adw. Jan Kuklewicz, dziekan krakowskiej rady, kierując słowa powitania do zebranych gości podkreślił również wyjątkowość chwili, nawiązując do uzgodnień ważnych dla Europy, jakie dokonały się w przeddzień spotkania z udziałem obecnego na balu członka Rady Ministrów.

Za sprawą postaci w weneckich strojach i maskach, witających gości na progu hotelu, nastrój karnawałowy towarzyszył uczestnikom balu już od ul. Floriańskiej. Wyjątkowa oprawa artystyczna, podkreślona grą świateł, świetna muzyka oraz znakomita kuchnia w wyjątkowych wnętrzach dawnego renesansowego pałacu Prospera Provano pozwoliła ten nastrój utrzymać przez całą noc.

Ostatnie pary opuszczały bal blisko godziny siódmej, co najlepiej świadczy o sukcesie, jakim znów okazał się Bal Palestry w Krakowie.

W imieniu rady adwokackiej w Krakowie i własnym serdecznie dziękuję wszystkim państwu za przyjęcie zaproszenia i udział w tegorocznym balu, zaś adw. dr Małgorzacie Dąbrowskiej-Kardas, adw. Kindze Konopce, adw. Aleksandrze Krawiec-Jazgar i pani Ewelinie Kaweckiej-Oleksy oraz hotelowi Pod Różą w Krakowie dziękuję za nieocenioną pomoc i wsparcie w jego organizacji.

adw. Marcin Imiołek

Z-ca Sekretarza ORA

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Balu Palestry 2013           

 

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email