Adwokat wsparciem w niepewnych czasach - kampania społeczna Wielkopolskiej Adwokatury

16.02.2016

W czasie zmienności prawa i nieprzewidywalności wprowadzanych regulacji, adwokat jest źródłem realnego wsparcia dla każdego obawiającego się skomplikowanej sytuacji prawnej. Taki komunikat ma płynąć z kampanii Twój Adwokat, zorganizowanej przez Okręgową Radę Adwokacką w Poznaniu.

Kampania już ruszyła w Internecie, w poznańskich sądach i prokuraturach, a w wkrótce w całej Wielkopolsce pojawią się plakaty promujące akcję. Bohaterami obrazów nie są adwokaci czy radcy prawni, lecz osoby w codziennych, trudnych sytuacjach, w których pomocną dłoń może podać adwokat.

Główne założenia kampanii to dotarcie do osób borykających się z powszechnymi w społeczeństwie problemami prawnymi. Inicjatorom akcji zależy na budowaniu we współczesnych mediach i w Internecie rzetelnego wizerunku adwokata – osoby murem stojącej po stronie obywateli.

- Jesteśmy jedynym zawodem prawniczym, w który wpisany jest obowiązek ochrony praw i wolności obywatelskich, zawodem który zawsze pozostaje niezależny i zawsze daje wsparcie ludziom i biznesowi. Adwokaci zawsze stoją po stronie ludzi – to nas różni od innych prawników, którzy bywają uwikłani w rozmaite stosunki zależności. To m.in. chcemy pokazać tą akcją – zaznacza Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu adw. prof. dr hab. Maciej Gutowski.

Jak deklarują pomysłodawcy akcji, w centrum zainteresowania postawiony ma być człowiek w potrzebie, zaś rolą prawnika - stojącego po stronie obywateli - jest udzielenie właściwej pomocy prawnej.

Więcej informacji o kampanii Twój Adwokat znajdą Państwo pod adresem www.twojadwokat.info/o-akcji.html. Zapraszamy do czynnego włączenia się do akcji, poprzez promocję i rozpowszechnianie dostępnych na stronie plakatów.

A już za kilka tygodni ruszy ogólnopolska kampania wizerunkowa przygotowywana przez komisję ds. wizerunku zewnętrznego i ochrony prawnej przy NRA.

Tagi: wizerunek, ORA, pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email