Adwokat w mediach – zaproszenie na konferencję

07.12.2011

O relacji adwokata z mediami w kontekście zasad etyki, dobra procesu karnego oraz interesu klienta rozmawiać będą uczestnicy konferencji pt. „Adwokat w mediach”, która odbędzie się 20 grudnia w Warszawie.

Przebieg postępowań sądowych zawsze silnie interesował opinię publiczną i media. Dużą rolę do odegrania ma tutaj adwokat, który powinien reprezentować interesy klienta również w publicznych wystąpieniach, ale też zachować przy tym godność zawodu adwokata i prawne uwarunkowania wypowiedzi medialnych.  Komisja ds. Mediów działająca przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie - organizator wydarzenia - zamierza podczas konferencji dokonać oceny dotychczasowego funkcjonowania środowiska adwokackiego w mediach oraz wypracować postulaty w zakresie pozycji adwokata w mediach i relacji wolności słowa oraz tajemnicy adwokackiej. Przedstawiony zostanie dziennikarski punkt widzenia na współpracę z adwokatami, a także omówione zostanę sytuacje wiążące się z odpowiedzialnością dyscyplinarną adwokata.

W konferencji udział wezmą adwokaci, dziennikarze, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową: media@ora-warszawa.com.pl lub milewskacelinska@mcmw.pl Liczba miejsc jest ograniczona.

Tagi: ORA, zaproszenie, konferencja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email