Adwokacki wernisaż na warszawskiej Pradze

12.09.2014

Wernisaż prac Marka Sułka z serii "Stories" odbył się 6 września w Fantastic Studio w Warszawie.

Zorganizowany został przez agencję Art4Biz, we współpracy z Komisją Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął adw. Paweł Rybiński, dziekan Izby warszawskiej.

Marek Sułek jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Rietveld Academie w Amsterdamie. Przez krytyków bywa porównywany do Andy Warhola.  Malarz, rzeźbiarz, artysta pracujący w przestrzeni miejskiej, dotychczas zyskał rozgłos głównie poza granicami Polski.  Jedną z jego najważniejszych prac była akcja „Skrawek Nieba znad Manhattanu” w rocznicę ataków na wieże World Trade Center. Jest również autorem 4000 fotograficznych portretów warszawiaków „Ludzie 2000”, prezentowanych na Expo w Hanowerze oraz instalacji artystyczno-naukowej „Niekończąca się historia” w Centrum Nauki Kopernik.

„Stories” to cykl obrazów opowiadających historię bohaterów zagubionych w nowej przestrzeni.  Każda z przedstawionych postaci jest jednocześnie widzem obrazu, jak i jego częścią.  Do tworzenia swoich dzieł artysta używa żywicy.

Wernisaż, w którym wzięło udział ponad 100 osób, w tym głównie adwokaci i aplikanci adwokaccy, był okazją do spotkania towarzyskiego w otoczeniu starych loftów warszawskiej Pragi. W imieniu warszawskiej Palestry gości powitali adw. Andrzej Orliński – wicedziekan oraz adw. Małgorzata Szmajdzińska – poseł na Sejm RP.

Niespodzianką dla wszystkich uczestników była loteria wizytówkowa zorganizowana dzięki partnerom wydarzenia. Naszyjnik marki beLUMI wylosowała apl. adw. Malwina Bonder.  Voucher o wartości 500 zł na koszulę szytą na miarę "made to measure", który ufundowała firma Vistula, trafił do rąk apl. adw. Przemysława Krzemienieckiego.  Agencja Art4Biz zapewniła także gościom lampkę wina i przekąski.

Specjalne podziękowania należą się pomysłodawcy tego wydarzenia kulturalnego adw. Pawłowi Ignatjewowi.

adw. Monika Rajska

Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

apl. adw. Marta Wyszyńska

Członek Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Tagi: ORA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email