Adwokaci pomogą pro bono poszkodowanym w pożarze

26.11.2013

Wielkopolscy adwokaci bezpłatnie udzielą pomocy prawnej osobom poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu w Jankowie Przygockim – postanowiły władze Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu w uchwale z 15 listopada br.

Osoby zainteresowane uzyskaniem porady prawnej w ramach akcji wielkopolskich adwokatów, proszone są o kontakt telefoniczny z biurem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu: 61 864 69 07.

Do wybuchu gazu w Jankowie Przygockim doszło 14 listopada br. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych. Dwoje najciężej poparzonych przewieziono do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Kilka osób nadal przebywa w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Akcję pomocy koordynuje urząd gminy i gminny ośrodek pomocy społecznej. Poszkodowani, oprócz środków materialnych i porady prawnej, otrzymują także wsparcie psychologiczne.

Przypominamy, że adwokaci chętnie udzielają bezinteresownej porady prawnej osobom, których trudna sytuacja jest wynikiem wypadków niezależnych. W ubiegłym roku śląscy adwokaci pomagali pro bono ofiarom wypadku kolejowego w Szczekocinach. W 2010 r., gdy południowe regiony Polski zostały dotknięte powodzią, władze izb z tamtego rejonu ustanowiły dyżury adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy bezpłatnie pomagali poszkodowanym w wypełnianiu wniosków o pomoc rządową lub do firm ubezpieczeniowych. Podobne akcje organizowały izby po licznych katastrofach drogowych, górniczych czy po katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 r.

Tagi: ORA, pomoc, uchwała

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email