Adw. Anna Krasuska-Terrillon honorowym konsulem Republiki Francji

06.03.2014

 Inauguracja działalności Konsulatu Honorowego Francji w Katowicach odbyła się 3 marca. Honorowym konsulem została adw. Anna Krasuska-Terrillon z katowickiej Izby Adwokackiej.

Uroczystość miała miejsce w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w obecności ambasadora Francji w Polsce, Pierre’a Buhlera oraz Thierry’iego Guichoux, Konsula Generalnego w Krakowie.

Przedstawicielstwo konsularne Francji wraca do Katowic po ponad 60 latach. Poprzedni konsulat, który powstał w 1923 roku, zakończył swoją działalność w 1953 roku. Konsulat honorowy obejmie swoją jurysdykcją obszar województwa śląskiego i będzie 7. honorową placówką konsularną Francji w naszym kraju.

Działalność Konsulatu to przede wszystkim pomoc konsularno-administracyjna dla obywateli francuskich, zamieszkałych na terenie województwa śląskiego oraz pomoc konsularna dla obywateli francuskich, przebywających na terenie Śląska w celach turystycznych lub biznesowych. Siedziba Konsulatu mieści się przy ulicy PCK 10/3 w Katowicach.

Konsul, adwokat Anna Krasuska-Terrillon, po ukończeniu I LO im. Mikołaja Kopernika w Katowicach studiowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka Ordre des Avocats de Paris w 1991 roku i The Canadian Bar Association w roku 1992, od 1993 roku jest wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach. W latach 1997-2001 pracowała w kancelariach adwokackich w Paryżu. Od roku 2002 prowadzi własną kancelarię adwokacką w Katowicach. Od 2010 roku jest Sędzią Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Katowicach.

Zobacz galerię

Tagi: prawnik

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email