Abp Wiktor Skworc uhonorowany Diamentową Temidą

25.01.2013

Metropolita katowicki otrzymał wyróżnienie śląskiej palestry – Diamentową Temidę - podczas spotkania noworocznego, które odbyło się 22 stycznia w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

Spotkania z biskupem archidiecezji katowickiej mają już ponad dwudziestoletnią tradycję, abp Wiktor Skworc gościł w Radzie już po raz drugi.

Wydarzenie rozpoczęła wspólna modlitwa oraz wręczenie wyróżnienia abp. Skworcowi. Następnie przy małym poczęstunku wspominano wydarzenia mijających dwunastu miesięcy. Przypomniano, że w regionie śląskim był to Rok Marszałka Sejmu Śląskiego adw. Konstantego Wolnego. Rozmawiano też, że prezydent Bronisław Komorowski, zadeklarował iż będzie zabiegał o powstanie w Warszawie pomnika innego wielkiego Ślązaka - Wojciech Korfantego. Wszyscy zebrani z radością konstatowali także fakt, że rok 2013 ogłoszono rokiem prymasa Augusta Hlonda - pierwszego prymasa ze śląskiej ziemi. Mówiono dużo o drugim synodzie Archidiecezji Katowickiej, który rozpoczął się 25  listopada 2012r. Arcybiskup wyraził też zainteresowanie udziałem w otwarciu Krajowego Zjazdu Adwokatury oraz odprawieniem z tej okazji mszy świętej w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Wieczór zakończyło wspólne kolędowanie.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email