XVI Prawnicze Targi Pracy w Warszawie

15.10.2014

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA zorganizowało 14 października doroczne Prawnicze Targi Pracy. W gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego zgromadzili się wystawcy - kancelarie prawnicze oferujące staże i praktyki. Wśród wystawców swoje stanowisko miała Naczelna Rada Adwokacka, którą na Targach reprezentował adw. Bartosz Grohman, zastępca sekretarza NRA, wraz z grupą warszawskich adwokatów i aplikantów awokackich.

Celem obecności NRA na Targach było promowanie zawodu adwokata i zapoznanie studentów z zasadami przyjmowania na aplikację adwokacką.

Studenci pytali o praktyki w kancelariach - wielu z nich już będąc na II czy III roku rozgląda się za nimi, co świadczy o dużym zainteresowaniu zawodem i chęcią jak najszybszego rozpoczęcia nauki w praktyce. Studenci pytali często o dalszą ścieżkę zawodową i o sytuację na rynku pracy.

Gospodarze tłumaczyli studentom, że Adwokatura to samorząd nie tylko skupiający adwokatów, ale też promujący rozwiązania legislacyjne, inicjujący aktywność kulturalną, integracyjną czy edukacyjną. Zainteresowani otrzymywali ulotki informacyjne o Adwokaturze  oraz broszury przedstawiające inicjatywy środowiskowe, takie jak mediacja, propagowanie ubezpieczeń ochrony prawnej czy zaproszenia na Przegląd Kina Prawniczego. Dużym zainteresowaniem studentów cieszył się film na dvd „Żyd z Wesela".

Adwokaturę na Targach promowali: adw. Artur Wdowczyk, adw. Daniela Tarasiewicz, adw. Magda Gawińska, adw. Łukasz Bąk oraz aplikantka Hanna Szymańska.

adw. Bartosz Grohman

Tagi: NRA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email