Wywiady z nowym prezesem NRA adw. Jackiem Trelą

28.11.2016

Nowy prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Jacek Trela udzielił wywiadu red. Annie Krzyżanowskiej z Dziennika Gazety Prawnej i red. Pawłowi Rochowiczowi z "Rzeczpospolitej". 

W rozmowie z red. Krzyżanowską w DGP adw. Trela mówi o planach na najbliższy czas. "Mam już zaplanowane spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości dotyczące kwestii stosunku pracy dla kobiet w adwokaturze. Chcemy, aby łatwiej mogły łączyć pracę zawodową z macierzyństwem. To dla nas ważna rzecz i chcemy usłyszeć, jakie w tej mierze jest stanowisko ministra. W trakcie tych rozmów wróci pewnie też sprawa czynności notarialnych i umożliwienia adwokatom np. protokołowania posiedzeń zgromadzeń w spółkach prawa handlowego. Nie odpuszczę również tematu związanego z dostępem do bazy PESEL." - powiedział. 

(czytaj cały wywiad)

W rozmowie z red. Pawłem Rochowiczem z "Rzeczpospolitej" adw. Trela precyzuje co to znaczy być "adwokatem wszystkich adwokatów". "Wsparcie, obronę i reprezentowanie adwokatury. Będę się starał, byśmy mieli dobre warunki wykonywania zawodu. Dziś różne zbędne zakazy i ograniczenia w naszej działalności tworzą pokusę ich obchodzenia. A gdy zakazy są obchodzone, powstaje zła atmosfera do pracy. Dlatego potrzebne są jasne kryteria, np. informowanie o działalności adwokackiej, czy wręcz określenia granic dopuszczalnej reklamy" - powiedział.

(czytaj cały wywiad)

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email