Wkrótce rusza akcja „Pomoc frankowiczom”

22.09.2017

Od 5 października br. startuje akcja „Pomoc frankowiczom”, której celem jest udzielanie pomocy prawnej osobom, które posiadają kredyty indeksowane lub denominowane do waluty obcej i ochrona ich praw z uwagi na zbliżający się okres przedawnienia dla osób, które zaciągnęły kredyty w latach 2007 i 2008. Kampania ma również na celu informowanie o możliwościach ochrony praw „frankowiczów” na etapie przedsądowym oraz sądowym.

Pomimo korzystnych opinii dla kredytobiorców Rzecznika Finansowego oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na obecnym etapie nie wyklarowała się jednolita linia orzecznicza gwarantująca wygranie sprawy w sądzie przez „frankowicza”, jednakże z uwagi na wzmożoną aktywność nieprofesjonalnych podmiotów adwokatura nie może być obojętna na problem społeczny tak ważny dla prawie 2 milionów ludzi.  

Akcja jest dobrowolna i pomoc prawną będą świadczyć tylko ci adwokaci, którzy zgłoszą swój akces. Komisja ds. Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy NRA, która jest organizatorem przedsięwzięcia, informuje, że adwokaci, którzy chcieliby dołączyć, mogą się jeszcze zgłaszać do 29 września. 

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesyłanie zgłoszeń do adw. Grzegorza Prigana, koordynatora akcji: grzegorz.prigan@nra.pl W zgłoszeniu prosimy wskazać dane: imię i nazwisko, adres kancelarii, numer telefonu, adres mailowy.

Pełna lista adwokatów biorących udział w „Pomocy frankowiczom” zostanie zamieszczona na stronie adwokatura.pl po 29 września br.  

Tagi: komisja, pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email