Warszawa gospodarzem Europejskiego Forum Pro Bono

06.09.2013

Po raz pierwszy w Polsce , w Warszawie, w dniach 24-25 października odbędzie się Europejskiego Forum Pro Bono, podczas którego przedstawiciele organizacji pozarządowych i prawnicy zaangażowani w pomoc pro bono wymienią się doświadczeniem na polu bezpłatnej pomocy prawnej.

Forum jest jedyną platformą dającą możliwość międzynarodowej perspektywy porównawczej dotyczącej działalności pro bono w Europie, poznania rozwiązań obowiązujących i stosowanych w różnych krajach. Po raz siódmy organizuje je PILnet (the Global Network for Public Interest Law). Forum daje też organizacjom pozarządowym szansę uzyskania istotnej pomocy prawnej oraz zapewnia prawnikom sektora prywatnego możliwości działalności jako wolontariusze.

Więcej informacji o Forum, w tym o rejestracji i odpłatności, znajduje się na stronie: http://probonoforum.pilnet.org/Przy rejestracji do 25 września opłata jest zredukowana.

Adwokaci uczestniczący w Forum otrzymają 12 punktów szkoleniowych, zgodnie z uchwałą NRA nr 57/2011 z dnia 19 listopada 2011 r. „O doskonaleniu zawodowym adwokatów”.

Tagi: zaproszenie, pomoc, konfencja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email