100 lat Adwokatury

Szefowa Amnesty International o kampanii „Odważni”

12.07.2017

Zespół do spraw kobiet przy NRA zaprasza na spotkanie z Draginią Nadażdin, dyrektor polskiego oddziału Amnesty International, które odbędzie się 14 lipca o godz. 17.00 w siedzibie Naczelnej Rady Adwokackiej (Warszawa, ul. Świętojerska 16).

Pani Draginia Nadażdin przedstawi założenia nowej kampanii „Odważni” oraz opowie o metodach pracy Amnesty International – jednej z największych organizacji praw człowieka na świecie. 

W obliczu bezprecedensowego niebezpieczeństwa, w którym znaleźli się obrońcy praw człowieka na całym świecie, Amnesty International zaczyna nową kampanię „Odważni”, wzywając państwa do uznania pracy aktywistów, prawników, nauczycieli, dziennikarzy i innych, którzy upominają się o godność i równe prawa dla wszystkich ludzi. Organizacja wzywa również do zapewnienia wolności i bezpieczeństwa obrońcom i obrończyniom praw człowieka.

Na spotkaniu zostaną przedstawione założenia kampanii oraz najnowszy raport Amnesty International: "Obrońcy i obrończynie praw człowieka w niebezpieczeństwie – kurcząca się przestrzeń dla społeczeństwa obywatelskiego". Raport pokazuje jak połączenie inwigilacji i najnowszej technologii, nadużywanie prawa i rozpędzanie pokojowych demonstracji doprowadziło do niespotykanego wcześniej poziomu zagrożenia dla obrońców praw człowieka. Ataki i kampanie oszczercze wobec obrońców i obrończyń praw człowieka pojawiają się na całym świecie, a Europa nie jest tu wyjątkiem. 

Tagi: komisja, kobiet, NRA, człowieka

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email