Spotkanie przedstawicieli Naczelnej Rady Adwokackiej z Komisją Wenecką

25.10.2017

Na temat ustawy o prokuraturze rozmawiali przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej i Komisji Weneckiej 25 października 2017 r. w siedzibie NRA w Warszawie.

Rozmowy dotyczyły ustawy o prokuraturze, w tym w szczególności niezależności tej instytucji oraz apolityczności prokuratorów.

W spotkaniu uczestniczyli z ramienia NRA – adw. prof. Piotr Kardas, wiceprezes NRA, adw. Małgorzata Mączka-Pacholak, wiceprzewodnicząca Komisji Praw Człowieka przy NRA oraz adw. Mikołaj Pietrzak, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Komisję Wenecką reprezentowali: Nicolae Esanu, Johan Hirschfeldt, Jean-Claude Scholsem, Kateřina Šimáčková, Schnutz Dürr oraz Ziya Tanyar.

Komisja Wenecka analizuje zmiany przepisów ustawy o prokuraturze z 2016 roku na wniosek Komitetu Monitorującego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Delegacja Komisji Weneckiej spotkała się również z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, przedstawicielami prokuratury generalnej, Sejmu i Senatu, Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego oraz z Amnesty International i Helsińską Fundacją Praw Człowieka.  

Tagi: komisja wenecka, prokurator, NRA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email