Serial „Obrońcy” od lutego w TVP!

30.01.2015

Cztery pierwsze odcinki  filmów o charakterze  reportażowych  dokumentów pt. „Obrońcy”, wyemitują oddziały regionalne  TVP  w kolejne poniedziałki lutego.  Reportaże, pokazujące pracę adwokatów, powstały przy współfinansowaniu i pod merytorycznym nadzorem Naczelnej Rady Adwokackiej.  Koordynatorem projektu z ramienia Komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej NRA jest adw. Marek Mikołajczyk.

Każdy odcinek poświęcony jest konkretnemu problemowi: ustaleniu ojcostwa, odszkodowaniu za niesłuszne tymczasowe aresztowanie, obrony koniecznej, obrony przed stalkingiem. Opierając się na sprawach, które już zostały prawomocnie zamknięte, prawdziwi adwokaci będą mówić o swojej pracy – z zachowaniem w tajemnicy personaliów klientów. Odcinki nie zawierają elementów fabularyzowanych – nie ma w nich odgrywanych czy rekonstruowanych scen.

Zrealizowano cztery pierwsze odcinki, dotyczące spraw, które miały miejsce we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie i Bydgoszczy. Jeśli spotkają się one z pozytywnym odbiorem, w planach jest realizacja kolejnych 16-stu. Okręgowe Rady Adwokackie są zaproszone do współpracy i podsuwania pomysłów na kolejne tematy.

„Obrońcy” ukażą się w cztery kolejne poniedziałki lutego w paśmie edukacyjnym. To ważne, ponieważ celem całego cyklu jest  poprawienie świadomości i kultury prawnej oraz poprawianie wizerunku zawodu adwokata.  Twórcy całego cyklu chcą pokazać, że pierwszą rolą adwokata są obrony i to Adwokat jest tą osobą, której można powierzyć swoją sprawę i swoje tajemnice.

Premiera cyklu w najbliższy poniedziałek, 2 lutego w TVP Regiony o godz. 23.05

Kolejne odcinki:

Poniedziałek 09.02.2015 godz.23.05

Poniedziałek 16.02.2015 godz. 23.05

Poniedziałek 23.02.2015 godz. 23.05

Serdecznie zachęcamy do oglądania!

Tagi: NRA, obrony

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email