Ruszają prace nad ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej

26.11.2014

Adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Jacek Trela, wiceprezes NRA oraz adw. Ziemisław Gintowt, doradca prezesa NRA, wzięli udział 25 listopada w spotkaniu u ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, dotyczącym projektu założeń do ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnej informacji prawnej.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele samorządu radców prawnych i inne organizacje samorządowe. Podczas spotkania ustalono, że projekt będzie procedowany w ministerstwie a następnie poddany uzgodnieniom międzyresortowym. Uczestnicy spotkania zostali zapewnieni, że głosy samorządów będą brane pod uwagę.

Adwokatura popiera projekt ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnej informacji prawnej (infolinie), ponieważ opiera się na strukturze organizacyjnej samorządu adwokackiego i radców prawnych. Pieniądze przeznaczone na projekt nieodpłatnej pomocy będą wydatkowane na porady prawne udzielane przez adwokatów i radców prawnych a nie na struktury administracyjne.

Tagi: NRA, ministerstwo, pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email